RoJHeLaT FORMUNA HOŞ GELDİNİZ

KARDEŞLİK FORUMU


  Kürt sorununa Adana’dan çözüm!

  RoJHeLaT
  RoJHeLaT
  ADMİNİSTRATÖR
  Kürt sorununa Adana’dan çözüm! 212

  Male
  Hejmara Nûçeyan : 341
  Age : 27
  Nerden : ADANA
  İş/Hobiler : ÖGRENCHE
  admin puanı : Kürt sorununa Adana’dan çözüm! Reputationpossscv3
  rep sistemi :
  Kürt sorununa Adana’dan çözüm! Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Kürt sorununa Adana’dan çözüm! Right_bar_bleue

  Registration date : 2008-10-18

  başari puani
  AKTİFLİK:
  Kürt sorununa Adana’dan çözüm! Left_bar_bleue0/0Kürt sorununa Adana’dan çözüm! Empty_bar_bleue  (0/0)
  Aktiflik :: 1

  Kürt sorununa Adana’dan çözüm! Empty Kürt sorununa Adana’dan çözüm!

  Mesaj by RoJHeLaT on 29th October 2008, 19:59

  Adana Valiliği, İl İdare Kanunu'nun kendisine verdiği yetkiyi kullanarak Adana’da gösterilere katılan 325 çocuğun ailesi hakkında yasal işlem başlattı. Çocuklara Kabahatler Kanunu kapsamında 100 ile 170 YTL arasında değişen para cezası kesildi, ailelerin yeşil kartlarının iptal edilmesi kararlaştırıldı.

  soL (HABER MERKEZİ) Adana Valisi İhsan Atış’ın “yetkilerini kullanarak” başlattığı uygulamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğu illerini ziyaretleri sırasında yükselen protesto gösterilerine katılan çocukların ailelerinin yeşil kartları iptal edilecek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın ailelere yaptığı kömür yardımı kesilecek.

  Vali Atış, “yaratıcı” uygulamasını şu şekilde savunuyor: "Kanunlar bize çocuklarımızı korumamızı emrediyor. Hem çocuklarımızı korumak, hem de ailelerimizi çocuklarını korumaya davet etmek için bu kararı aldık."

  Adana Valiliği uygulamalar kapsamında muhtarlarla toplantı yapacak, öğretmenlerden öğrenciler ve din görevlilerinden yardım alacak. Din görevlileri camilerde yeşil kart ve kömür yardımı iptalini vatandaşlara anlatacak.

  Adana Valisi İlhan Atış, “çocukları korumak” adına başlattığı uygulamayı “Mitinglere katılan, polise taş attığını tespit ettiğimiz yaklaşık 325'i çocuk, 780 kişiyi yüce yargıya gönderdik. Gösterilere katılanların hepsi bu kadar. Sürekli aynı görüntüler tekrar edince sayıları çok gibi gözüküyor" dedi.

  Vali, çocukların sulama kanalında boğulmasının da ailelerin suçu olduğunu iddia ederek bu konuda da ailelere aynı müeyyidelerin uygulanacağını bildirdi.

  “Hem devletin imkanlarını kullan hem de taş at”
  Vali Atış, devletin imkânlarını kullanarak tedavi olan, yine devletin verdiği kömürle ısınan vatandaşın polise taş atmasına müsaade etmeyeceklerini bildirirken konuya dair listeler hazırlandığını ve listeye göre yeşil kartların ve kömür yardımının önümüzdeki hafta iptal edilmeye başlanacağını söyledi.


  _________________
  YİĞİTSEN USLANDİR BENİ..

   Wext û Saet niha: 26th April 2019, 02:34