RoJHeLaT FORMUNA HOŞ GELDİNİZ

KARDEŞLİK FORUMU

Degerli Kürdistan Halki !

Share
    RoJHeLaT
    ADMİNİSTRATÖR

Male
    Hejmara Nûçeyan : 341
    İş/Hobiler : ÖGRENCHE
    admin puanı :
    rep sistemi :
    1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-10-18

başari puani
    AKTİFLİK:
    0/0  (0/0)
    Aktiflik :: 1

Degerli Kürdistan Halki !

Mesaj by RoJHeLaT on 29th October 2008, 15:27

DEĞERLİ KÜRDİSTAN HALKI !...

Tek kişilik İmralı Cezaevi’nin ağır tecrit koşulları altında, halkım için daha büyük işler yapamamanın üzüntüsünü taşıyorum. Keşke daha fazla imkanım olsaydı da, halkım için daha büyük işler yapabilseydim. Yine de tüm gücümle, halkıma olan bağlılığımın gereği olarak uzun yıllardır verilen büyük mücadeleyi, barış ve demokrasi ile sonuca ulaştırma konusunda çabamı derinleştirmeye çalışıyorum.

Hepinizin bildiği gibi komplocular benim şahsımda bütün halkımızın geleceğini ve özgürlüğünü imha etmeyi esas almışlardı. Burada şunu çok iyi kavramak gerekir. Komployu boşa çıkarmanın, acılarımıza son vermenin bir yolu olarak, bilinen barış tavrımı ortaya koydum. Bunu bazı dostlarımız şaşırtıcı buldu ve halkımız adına politika yaptığını söyleyen bazı rantçı çevreler de teslimiyet olarak çarpıtmak istedi. Ancak tüm bu değerlendirmelere rağmen halkımızın beni doğru anladığına inanıyorum. Bu tavrım barış için her şeyi göze almaktı. Yıllardır iğne ile kuyu kazarcasına yaratmaya çalıştığımız ve büyük özlemimiz olan barış, demokrasi ve özgürlüğümüze doğru adım adım yürüyoruz. Tavrım büyük bedellerini ödediğiniz acımasız savaşın anlamlı barışını yaratmaktı. Yaratmaya çalıştığımız barış, ilkeli ve onurlu bir barıştır.

Kürtlerin, Kurtuluş savaşındaki emeği ve rolü belirleyicidir. Şimdi de cumhuriyetin demokratikleşmesinde emeği belirleyici olacaktır. İnatçı ve anlamlı bir direngenlik içinde olacaksınız. Ölmeyi ve öldürmeyi değil, yaşamayı ve yaşatmayı daha anlamlı ve yüce buluyorum. Ne kadar yaşadın, ne kadar yaşattın, ne kadar özgürleştin, ne kadar özgürleştirdin? Ne kadar özgür ve güzel yaşadım ve yaşattım demelisiniz. Özgürlüğe kavuştum değil, özgürlük için ne kadar çaba harcadım, özgürlük için ne kadar çaba içerisinde olabilirim demelisiniz. Bilim, siyaset, ahlak, felsefe, her şey özgürlüğe hizmet etmelidir.

Ben burada, Türkiye’ye de, halkımıza da sahip çıkıyorum, sizler de örgütlenmeyi her alanda en küçük birimlere kadar derinliğine ve genişliğine sağlamanız gerekiyor. Tuzaklar çok, oyun büyük, halkımız yanılmasın, Türkiye mutlaka değişecektir. Demokratik Türkiye aynı zamanda halkımızın özgürlüğüdür. Şiarımız, Demokratik Türkiye Özgür Kürdistan’dır.

Değerli halkımız;

Büyük bedellerle yarattığınız emeğe, değerlere sahip çıkın. Kendi içinizde birliği ve dayanışmayı güçlendirin. Hainleri teşhir edin, aranıza hainleri, işbirlikçileri almayın, uzak durun onlardan. Sorunlarınızın çözümünü başka yer ve güçlerde değil, kendi kurum ve platformlarınızda, ulusal birlik içinde çözmeniz, hem aklın ve bilimin, hem de yaşadığımız büyük acılara anlamlı bir karşılık vermenin gereğidir.

Tüm kurumlar demokratik çizgiye bağlı olarak demokrasi ve barış mücadelesini yürütmelidirler. Halkımız, kurumların demokratik çabasına güç vermeli, demokratik kurumlarını işletmelidir. Doğru temelde çalışmayanları da denetlemeli, doğru çizgiye çekmelidir. Demokrasi mücadelesi, büyük inanç ve büyük bir iddia ile yürütülmelidir. Demokrasi mücadelesi fedai olmayı gerektirir. Bir somun ekmek ile 24 saat demokrasi ve barış için çalışmayı gerektirir. Her türlü rantçılığa, küçük hesaba, dedikodu ve didişmeyle birbirini tüketmeye izin vermeyin, küçük kişilikler ve sıradan yaklaşımlara prim vermeyin. Birbirinizi sevin, güçlendirin ve büyütün! Mühim olan kimseyi kırmadan, kavga etmeden, herkesin özlemlerine saygı duyarak yeniden demokratik yapılanmayı sağlamaktır. Kürtler yüzyıllık kölelikten, lanetli durumlarından ancak böyle kurtulabilirler. Böylelikle özgürleşme sürecine girebilirler.

Kürt demokratizasyonunu daha da geliştirmelisiniz. Kürtlerin iç demokrasisi oldukça önemlidir. Demokratik bilinç, demokratik kültür yaratılmadan özgürleşme sağlanamaz. Kürtlerin tümüne çağrı yapıyorum. Demokratik eylem ve demokratik hamlenizi destekliyorum. Sizlere doğru yolu gösteriyorum. Büyük düşünce, büyük emeğin ürünüdür. Yüksek duyarlılık olmadan barış da demokrasi de gelmez. Milyonlarca insanın örgütlenip dayatması olmadan barış ve demokrasi gelmez. Neyi istediğini bilmezsen, planın programın olmazsa, cesur olmazsan nasıl kazanacaksın?

Bu topraklarda barışın bir gün mutlaka kazanacağına inanıyorum. Halkımızın büyük acılarına, toprağın altına gömdüğümüz binlerce yiğidimizin anısına layık bir barışın, geleceğin yaratılacağına olan büyük inancımı belirtiyorum.

Bu mesajımı, halkımıza özgür ve onurlu bir geleceği yaratmak için yaşamını yitiren tüm şehitlerimize adıyorum. Onlar son nefeslerini verirken “biz başardık” dediler ben de diyorum ki siz başardınız biz de başardık.

Halkımızı, büyük ilgiyle bekleyenleri büyük özlemimle selamlıyorum. Ne kadar istiyorlarsa yine onların, hepinizin olduğumu belirtiyorum.

ABDULLAH ÖCALAN

İMRALI TEK KİŞİLİK KAPALI CEZAEVİ
    15 AĞUSTOS 2003

Wext û Saet niha: 21st June 2018, 04:51