RoJHeLaT FORMUNA HOŞ GELDİNİZ

KARDEŞLİK FORUMU


  Vladimir İlyiç Ulyanov(Lenin)

  RoJHeLaT
  RoJHeLaT
  ADMİNİSTRATÖR
  Vladimir İlyiç Ulyanov(Lenin) 212

  Male
  Hejmara Nûçeyan : 341
  Age : 27
  Nerden : ADANA
  İş/Hobiler : ÖGRENCHE
  admin puanı : Vladimir İlyiç Ulyanov(Lenin) Reputationpossscv3
  rep sistemi :
  Vladimir İlyiç Ulyanov(Lenin) Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Vladimir İlyiç Ulyanov(Lenin) Right_bar_bleue

  Registration date : 2008-10-18

  başari puani
  AKTİFLİK:
  Vladimir İlyiç Ulyanov(Lenin) Left_bar_bleue0/0Vladimir İlyiç Ulyanov(Lenin) Empty_bar_bleue  (0/0)
  Aktiflik :: 1

  Vladimir İlyiç Ulyanov(Lenin) Empty Vladimir İlyiç Ulyanov(Lenin)

  Mesaj by RoJHeLaT on 29th October 2008, 15:14

  Vladimir İlyiç Ulyanov, bilinen adıyla Lenin (Rusça: Владимир Ильич Ульянов "Ленин"), (22 Nisan 1870, Simbirsk,Tataristan Cumhuriyeti – 21 Ocak 1924, Moskova), Rus yazar, sosyalist politikacı, Ekim Devrimi'nin lideri ve Sovyet Rusya'nın ilk devlet başkanıdır.  Çocukluğu ve gençliği [değiştir]
  Vladimir Ulyanov (Lenin)
  1887 civarıRusya İmparatorluğu zamanında adı Simbirsk olan Ulyanovsk'ta doğan Lenin demokrasi ve özgür eğitim için mücadele veren devlet memuru İlya Nikolayeviç Ulyanov (1831-1886) ile liberal görüşlere sahip Maria Aleksandrovna Ulyanov'un (1835-1916) oğludur. Ailenin etnik yapısı çeşitlilik gösterir. "Lenin'in ataları Rus, Kalmuk, Yahudi, Alman, İsveçli ve muhtemelen diğer birkaç halka daha mensuptur." [1] Lenin Rus Ortodoks Kilisesi'nde vaftiz edilmiştir.

  Yaşamının ilk yıllarında iki trajedi ile karşı karşıya kalmıştır. Bunlardan birincisi 1886 yılında babasının beyin kanamasından ölümü, ikincisi de Mayıs 1887'de abisi Aleksandr Ulyanov'un Rus çarı III. Aleksandr'ın hayatına kasteden bir bombalama eylemine katılması nedeniyle asılmasıdır. Aleksandr tutuklandığı sırada yanında bulunan kızkardeşi Anna, Karzan yakınlarındaki küçük Kokuchkino kasabasına sürülmüştür. Bu trajediler Lenin'in radikalleşmesinde etkili olmuştur. Resmî Sovyet biyografilerinde, devrimci eylemlerinin temelinin bu olaylarda yattığı söylenir. Sovyet ders kitabında basılan Beluzov'un ünlü resmi "Farklı bir yol izleyeceğiz" genç Lenin'i ve annesini Aleksandr'ın kaybı için yas tutarken gösterir. "Farklı bir yol izleyeceğiz" cümlesi Lenin'in halk devrimi için anarşist ve bireysel yöntemler yerine Marksist bir yaklaşım seçtiği anlamına gelmektedir. Lenin Marksizm ile ilgilenmeye başladıktan sonra öğrenci gösterilerine katıldı ve sonunda tutuklandı. Kazan Üniversitesi'nden atıldıktan sonra bağımsız olarak çalışmalarına devam etti ve 1891 yılında avukatlık yapmak için lisans aldı. [2] Latince ve Yunanca konusunda kendini gösteren Lenin aynı zamanda Almanca, Fransızca ve İngilizce de öğrendi. Üniversiteden atılmasından avukatlığa hak kazanmasına kadar geçen sürede Komünist Manifesto'yu Rusça'ya çevirdiği de söylenmektedir.


  _________________
  YİĞİTSEN USLANDİR BENİ..

   Wext û Saet niha: 19th September 2019, 23:36